Szent Antal nyolcad Kunszigeten (2022.06.13-20.)

Szent Antal ünnepe a kunszigeti hívek számára minden évben kiemelkedő helyet foglal el a liturgikus naptárban. A falu lakossága mindig nagy tisztelettel volt Szent Antal iránt. A háziállatok patrónusaként ismert szenthez sokszor fohászkodtak az állattartó gazdák dögvész idején, a falut sújtó 1831-es kolerajárvány kapcsán is kérték közbenjárását. A mai kápolna 1901-ben épült egy korábbi épület helyén. Szent Antal ünnepén, június 13-án este kezdődik a Szent Antal nyolcad, mely alkalomra a kápolna kapuját az utcában lakó asszonyok gyönyörű virágkoszorúval ékesítik. Az ünnepkör vasárnapi szentmiséje különleges, a templomból litániát énekelve körmenettel indul, és oda is tér vissza. A körmeneten, a napi szentmiséken és az esti imaórákon egyedülálló énekeket énekelünk, csak itt imádkozott litániákat mondunk, ájtatosságokat végzünk. Az énekek összegyűjtésében nagy szerepe van a hagyománytisztelő helyi lakosoknak és Dr. Medgyesy-Schmikli Norbertnek, akik feltárták és kiadványba szerkesztették ezt a gazdag egyházzenei kincset.

Az ünnep nyitó szentmiséjén, és a vasárnapi ünnepen is vendég szónok szólt hozzánk. Csámpai Norbert atya a szentségek tiszteletére, és a szentgyónás felszabadító voltára hívta fel figyelmünket, Fazakas Márton csornai premontrei apát úr pedig vidám lelkülettel, napjaink történeteivel buzdított minket Páduai Szent Antal hagyományát tisztelve hitünk megtartására. Búcsúi szentmiséinken és a nyolcad más alkalmain is évről-évre találkozunk zarándok testvéreinkkel, akik más községekből jönnek, hogy együtt imádkozzunk, ma is közbenjárást, támogatást kérve Szent Antaltól.