Pályázati információk

2021.09.01.
2022.12.31.

Projekt bemutatása

A projekt keretén belül három különböző tevékenység valósult meg, melyek az alábbiak:

• az Öttevényi Római Katolikus Plébánia pinceszinti helységéből egy közösségi tér került kialakításra
  • a korábban már kialakított földszinti közösségi tér energetikai korszerűsítése valósult meg homlokzati hőszigeteléssel,
  • illetve az tetőn napelemek kerültek elhelyezésre, amelyek biztosítják a pinceszinti közösségi tér fűtését, világítását, valamint a földszinti közösségi tér világítását és melegvízellátását is
    A felújított és kialakításra került közösségi terek helyet biztosítanak a helyi aktív egyházi és közösségi életnek, a munkálatok elvégzésével egy régóta megfogalmazott igény valósult meg az öttevényi helyi katolikus közösség számára, az épület korszerűbbé és energiatakarékosabbá vált.

MFP-EKT/2021 – Kunsziget

Magyar Falu Program – Egyházi közösségi terek fejlesztése-2021, MFP-EKT/2021
Római Katolikus Plébánia Kunsziget Egyházközség
24.970.286 Ft
2021.10.01.
2023.02.28.

Projekt bemutatása

A projekt keretén belül a Plébánia épületében az alábbi tevékenységek valósultak meg:

• a belső terek utólagos falszigetelést kaptak injektálásos módszerrel, a felázott melegburkolatok felbontásra kerültek és helyettük új burkolatok kerültek elhelyezésre a földszinten.
  • A főfalak mellett új aljzatbeton kellett készüljön, így a hidegburkolatok bontása is szükségessé vált. A teljes épület új hideg és melegburkolatot kapott. A belső falak falszárító felújító vakolatot is kaptak, majd a falhibák is javításra kerültek és a teljes földszinti rész festése is megvalósult
  • Végezetül a belső fafelületek is javításra, majd festésre kerültek.

A felújított közösségi termek helyet biztosítanak a helyi aktív egyházi és közösségi életnek, a munkálatok elvégzésével egy régóta megfogalmazott igény valósult meg a kunszigeti helyi katolikus közösség számára, az épület korszerűbbé, tetszetősebbé vált, állaga a vizesedés megszüntetésével tovább megőrizhető.

MFP-EKEB/2021 – Kunsziget

Projekt megnevezése:
Magyar Falu Program – Egyházi közösségszervezéshez kapcsolódó eszközbeszerzés és közösségszervező bértámogatása – 2021
MFP-EKEB/2021
Római Katolikus Plébánia Kunsziget Egyházközség
4.850.025 Ft
2022.02.01.
2023.03.31.

Projekt bemutatása

Közösségszervező alkalmazása és tárgyi eszközbeszerzés a római katolikus plébánián Kunszigeten
Projektünk keretén belül a kunszigeti Római Katolikus Egyházközségnél napi 8 órában közösségszervezőt alkalmaztunk, valamint a közösségszervezéshez kapcsolódó eszközöket is beszereztünk. A projekt hatására programjaink színvonala nőtt, a egyházközségi “színtér” fejlődött az eszközpark gazdagodásával, ami közvetetten hozzájárult a Kunszigeten élők életszínvonalának emelkedéséhez, a közösségi élet aktivitásának fenntartásához, illetve a helyi identitás erősítéséhez. A pályázat keretén beszerzett eszközök – úgymint projektor, nyomtató, kamera, mikrofonok és különböző műszaki eszközök – a közösségi programok előkészítését, szervezését, valamint a programok megvalósítását szolgálták, nélkülözhetetlenek voltak közösségszervező színvonalas munkavégzéséhez, s a jövőben is nagy segítséget jelentenek majd a plébánián és templomunkban folyó tevékenységek során. Az eszközök beszerzésével a Kunszigeti római katolikus közösségi térben megfelelő körülmények jöttek létre ahhoz, hogy a plébánia feladatát a lakossági elvárásoknak megfelelő, magas színvonalon teljesíthesse, az alkalmazásban álló közösségszervező programokat, rendezvényeket szervezzen, melyek az időseknek és fiatalok részére egyaránt szóltak.