Plébániai Esték – Misszió Afrikában (2021.12.07.)

Kedd délután ismét előadásra gyűltünk össze az öttevényi templomban. Fodor Réka doktornő afrikai missziós munkájáról beszélt az összegyűlteknek. Elmondta, hogy gyerekkori álma vált valóra, amikor a jelentkezését elfogadták, és egy afrikai missziós kórházba mehetett dolgozni. Mesélt munkája nehézségeiről, sikereiről, az ottani – számunkra elképzelhetetlen – életkörülményekről, politikai közegről. Meghatódva hallgattuk, milyen erős az emberek hite, hogyan szerez támogatókat, adományozókat ” Doktor Réka”, milyen nehézségekkel kell minden nap megbirkózni a tanulásért, a gyógyításért… az életért.

Egy nagyon elhivatott, munkáját szerető, életvidám doktornőt ismerhettünk meg. Egy fontos dologra hívta fel figyelmünket: csak akkor tudjuk elkerülni a lelki összeomlást, ha a magunk feladataira koncentrálunk, megteszünk minden tőlünk telhetőt, és a zavaró tényezőket kizárjuk gondolatainkból. Az előadás után a doktornő könyveit és férje verseskönyvét meg lehetett vásárolni, az így összegyűlt pénzzel is támogatva a misszió munkáját.