Mikulás-váró délután és diákmise Börcsön (2021.12.05.)

December 5-én délután vidám gyerekzsivaj töltötte meg a börcsi plébániát. Öt falu apraja-nagyja várta izgatottan Szent Miklós érkezését. Alig foglaltuk el helyünket a csoportokban, már jött is a hír: Itt van a kapuban! A kíváncsi gyerekszemek már az ablakokból lesték érkezését. Néhány pillanat múlva már teljes valójában köztünk volt a várva várt vendég, akit vidám köszöntéssel fogadtunk. Ezután játékos vetélkedés vette kezdetét. Tréfás-vicces és igaz állítások hangzottak el Szent Miklós életével kapcsolatban. Ezekből kellett az igazságot kihámozni, ami mindenkinek sikerült! Egy kis kézművességgel folytattuk a vidám délutánt. Sok-sok piros ruhás Mikulást színeztek a gyerekek. A játék után egy kis sütemény, üdítő várta őket.

Ezután következett a délután fénypontja, a szentmise a börcsi templomban, mely zsúfolásig megtelt-legnagyobb örömünkre! Zsolt atya gyerekekhez szóló kedves szavai, a Totus Tuus ének- és zenekar szívet-lelket melengető éneke tette emlékezetessé ezt a szentmisét, melynek végére Szent Miklós püspök meghozta a hóesést és az ajándékot! Mindannyian, szívünkben egy varázslatosan szép délután emlékével tértünk haza.