Bérmálás ünnepe Öttevényen (2021.05.23.)

Május 23-án, Pünkösdvasárnap egyházközségeinkből 18 fiatal kapta meg a bérmálás szentségét, amelyet püspök atya megbízásából Zsolt atya szolgáltatott ki nekik ünnepélyesen. Az Öttevényről, Börcsről, Ikrényből, Kunszigetről és Abdáról származó diákok a vírus okozta nehézségek ellenére sem veszítették el hitüket és lelkesedésüket, amellyel a nagy napra készültek. Mindannyiuk gondolatait Csapó Anna fogalmazta meg, akinek tanúságtételével zárult a szép ünnep:

Kedves Testvéreim!
Eljött a nap, melyen megkaphattuk a Szentlélek ajándékát. Mindenki számára ez egy emlékezetes időszak marad, hiszen ebben a felfordult világban nagyon nehéz volt mindenkit összehozni, minden előírást betartva szívvel és lélekkel Isten segítségét kérve a tudásunkat és hitünket fejleszteni, de Zsolt atyának köszönhetően megvalósult, amire úgy vágytunk, hogy bérmálkozók lehetünk. Hittünk Jézusban, hogy megsegít minket, hogy felkészülésünk rendben zajlódjon le. Ennek a gyümölcse ma beérett. Itt vagyunk és tettre készen állunk, hogy mindazt, amit ma kaptunk, kamatoztatni tudjuk a jövőben. Kiáradt ránk a Szentlélek, az Atyát és a Fiút összekötő szeretet személyét ma elnyertük. Megkaptuk a lehetőséget, hogy Isten gyermekei legyünk és ő általa kapcsolódhassunk bele az Egyház életébe. Nagy feladatunk és felelősségünk van a mai naptól kezdve. Hitünket és tudásunkat tovább kell vinnünk a jövőbe, és a jelenben is éltetnünk kell. Soha el nem múló szeretet megerősítését, békét, bölcsességet és még számtalan erényt kaptunk. A Szentlélek, Jézus és az Atya lelke segít majd át bennünket minden akadályon, ha el nem múló szeretetét befogadjuk, szívünkbe zárjuk és onnan soha ki nem engedjük. Nehéz ilyenkor szavakat találni, hiszen amiben részesültünk, leírni és elmondani nem lehet, ezt szívvel kell érezni. Öröm számunkra ez a mai nap, a legnagyobb öröm! Megérkezett, akire annyian vártunk. Mindannyian elkötelezettek vagyunk hitünk növelésére, szeretnénk az Egyház közösségéhez tartozni, ráébreszteni embertársainkat a hit éltetető fontosságára, hiszen tudjuk, Jézus mindig velünk van, segít nekünk, így hitünket sohasem veszíthetjük el. Köszönjük mindazoknak, akik ma velünk voltak és vannak és hiszünk benne, hogy közösségünk javára lehetünk a munkánkkal és imádságunkkal erősíteni tudjuk azt.

Imádkozzunk fiataljainkért, hogy az Egyház teljes jogú tagjaiként megmaradjanak annak szerető és támogató közösségében!