Családi nap Kunszigeten (2019.09.14.)

A tavalyi rendezvény sikere után 2019. szeptember 14-én ismét megrendezésre került a Családi nap.

Az egész napos rendezvényre kortól, nemtől és családi állapottól függetlenül a környékbeli településekről mindenkit szívesen vártak Winkler Zsolt atya vezetésével a szervezők. Az eseménynek a kunszigeti templom, iskola és a plébánia adott otthont.

Kezdő előadásként dr. Győrffy Dóra pszichiáter, családterapeuta beszélt a családban betöltött szerepekről, az életkori sajátos viselkedésekről, az egymásra figyelés, és az egymás elfogadásának fontosságáról. Az előadás után kiscsoportos beszélgetéseken további témákban merülhettek el a résztvevők. A témák kiválasztásánál minden korosztály megszólítva érezhette magát, volt párkapcsolati/párválasztási előadás a fiatalok részére, gyermeknevelési, iskolai beilleszkedési témák szülő-gyermek szemszögből a családosoknak, és idősek szerepe a családban, a nagyszülők, idősek részére. A workshop beszélgetések alatt a kisebb gyerekek figyelmét kézműves foglalkozás kötötte le. A közös bogrács-ebéd alatt folytatódtak a régi-új baráti beszélgetések, az ifi csapat kiválóan vizsgázott vendéglátó, felszolgáló szerepben is. Az ebédet követően egy totó játékban mérhették össze lexikális tudásukat a versengeni vágyók. A sportcsarnokban alkalmi családi csapatok (2 felnőtt és 2 gyerek) mókás vetélkedőben mérték össze ügyességüket, gyorsaságukat. Kellemes szórakozás volt ez résztvevőknek és nézőknek egyaránt. A délutáni tombolában a sok felajánlásnak köszönhetően mindenki megtalálta számítását, volt, aki új autóval térhetett haza. A rendezvényt az abdai Rábca Dalkör előadása zárta, a nótakedvelő korosztály igazán színvonalas műsorral búcsúzhatott a családi naptól.

Köszönet a rendezvény megszervezéséért Zsolt atyának, a sok segítségért a Team-nek, és az egész Ifi csapatnak.