Plébániai Esték: Gondolatok az életről, hitemről, családról (2018.04.04.)

2018. április 4-én láthattuk, hallhattuk a Plébániai Est előadását: Dr. Benke Tamás háziorvos „Gondolatok az életről, hitemről, családról” címmel.

Dr. Benke Tamás Pécsett szerzett orvosi diplomát. Szekszárdon, a megyei kórházban sebész szakorvos lett, később háziorvostanból és üzemorvostanból is szakvizsgázott. 1978 januárjában lett Mecsér és részben Lébénymiklós körzeti orvosa, majd Mosonszentmiklós háziorvosa lett.

A szegények orvosa, Boldog Batthyány-Strattman László születésének százharminchetedik évfordulóján, Budapesten átvehette az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő tevékenységért adományozható Pro Sanitate díjat, majd ezt Mosonszentmiklós Községért Érdemérem odaítélésével is nyomatékosították.

Az előadás során sok szép versét hallhattunk a „Gondolatok…, tűnődések…, reménységek” című verses kötetének tartalmából. Eddig ismeretlen dolgokat ismerhettünk meg Benke doktor úr életéből. A versek és élettörténetek közötti szüneteket szép hegedűszólókkal színesítette Benke doktor.

(Szöveg és kép: Király Péter)