XIV. Győri Katolikus Ifjúsági Találkozó (2021.11.06.)

2021. november 6-án a plébániák fiataljaival a győri Szent Imre Templom által szervezett ifjúsági találkozón vettünk részt. A nap Dr. Fodor Réka (Afréka) előadásával kezdődött, amiben bemutatta afrikai misszióját. Ezután csapatokba rendeződtünk és műhelymunka következett. Ennek keretein belül játékos feladatokat csináltunk és oldottunk meg az előadással kapcsolatban. Délben közösen indultunk el az ebéd helyszínére. Miután jóllaktunk, Afréka férje, Greguss Sándor megható tanúságtétélét hallgathattuk meg. Ezután ismét műhelymunka következett, ahol lehetősége volt minden csapatnak befejezni a közös plakátot. A műhelymunka befejezése után Greguss Anna gimnazista tanúságtétele következett, melyben arról mesélt, milyen az élete egy hitét gyakorló fiatalnak. Ezt követően a fórum következett, ahol minden csapat bemutatta a saját plakátját. Végül a sok kis plakátból Jézus arca állt össze, ezzel is mutatva, hogy mindannyian hozzá tartozunk. Napunk zárása és egyben fénypontja a közös gitáros szentmise volt Veres András püspök úrral.

(Oláh Réka)