Lelki nap és kézműveskedés Kunszigeten (2019.11.30.)

Ünnepre készülünk

November 30-án a délelőtti órákban az abdai, börcsi, ikrényi, öttevényi és a kunszigeti hittanos gyerekekkel ismét megtelt a plébánia épülete. Az összejövetel a kézműves foglalkozásokkal és lelki hangolódással segítette a gyerekeknek a készülődést a közelgő karácsonyi ünnepre. Nagy öröm volt látni, hogy a szomszédos településekről is szeretnek erre a programra járni a gyerekek, egyre többen részt vesznek ezen a hagyományosan kunszigeti rendezvényen.

Az adventi koszorú első gyertyájának meggyújtása mindig ünnepélyes, várakozással teli. Templomunkban idén is az első adventi szentmise adott lehetőséget az adventi lelki elmélkedésekhez. A szentmisében Kaposi Gábor atya volt vendégünk. Az ő szavai segíthetnek nekünk a karácsonyi forgatagban is megtalálni az Istenhez vezető utat. Legyen fontos számunkra az együtt töltött idő, adjuk meg az ünneplésnek a módját. Ne feledjük, hogy az életünk, ünnepünk hány embertársunk erőfeszítése, munkája árán lesz olyan szép. Köszönjük meg, amit mások áldozata árán kapunk, és adjunk hálát örvendetes szívvel.

(Szöveg és kép: Kungl Anita)