Hittantábor Somogyszobon (2018.06.26-30.)

Június 26-án izgatottan gyülekeztünk az öttevényi templomban, hogy kezdetét vegye az immár 11. alkalommal megrendezésre kerülő nyári hittantáborunk, az idén Somogyszobon, az Erdészeti Erdei Iskolában.

Bőven volt részünk élményekben. Uzsonnáztunk a keszthelyi Festetics-kastély parkjában, jártunk a Kis-Balatonnál, megtekintettük a Kányavári-.sziget élővilágát, túráztunk a Kaszó-Szenta útvonalon közlekedő kisvasút nyomvonalában, végigjártuk a kaszói lombkorona-tanösvényt, megcsodáltuk a Baláta-tó élővilágát, csobbantunk a kaposvári Virágfürdőben, részt vettünk egy izgalmas, erdei, éjszakai túrán, kézműveskedtünk a helyi Vilma-házban, sőt még egy balatoni fürdőzésre is jutott idő. Természetesen nem maradhattak el a napi szentmisék, a hagyományos, kézműves-kreatív és sportos csapatversenyek sem, illetve a szalonnasütés is szerves részét képezte együttlétünknek. Tettük mindezt Fekete István író, az erdész-vadász irodalom legismertebb művelője szellemiségében.

Köszönet a szervezőknek és a támogatóknak az idei hittantáborért! Jövőre is megyünk!

(Szöveg: Sallai Regina, kép: Fehér Katalin)