Plébániai Esték – 1956-ra emlékeztünk (2015.10.)

Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc emlék-ünnepségét egyházközségünk falunk önkormányzatával közösen tartotta.
A megemlékezés a Multifunkcionális Szolgáltatóházban kezdődött.
Dr. Bider Zsolt polgármester köszöntője és az 1956-os eseményeket méltató gondolatai után Erdős Kristóf történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának kutatója, az ELTE doktorandusza tartott előadást. Gulyás Lajos levéli református lelkipásztor életét ismertette meg velünk. A mártír lelkipásztort 1957. december 31-én, 39 éves korában felakasztották, annak ellenére, hogy az 1956. október 26-i mosonmagyaróvári sortűz után megmentett egy határőr őrnagyot.
A megemlékezés díszvendége volt Gulyás Anikó és Gulyás Csilla, a kivégzett lelkipásztor két leánya.
Erdős Kristóf előadását koszorúzás követte Maráz Lajos plébánosnak a római katolikus templom falán lévő emléktáblájánál, majd Winkler Zsolt atya szentmisét mutatott be hazánkért és 1956 áldozataiért.

(Szöveg: Makkos Mária; Fotók: Öttevény Község Önkormányzata)