Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe Öttevényen (2015.02.02.)

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, február 2-án arra emlékezünk, hogy Szűz Mária Jézus születése után negyven nappal bemutatta gyermekét a jeruzsálemi templomban.
A nyugati liturgiában Szűz Mária tisztulásának, és a fénynek ünnepe lett. A görög liturgia a találkozás ünnepének nevezi, mert ekkor találkozott Krisztus az emberiséggel Simeon és Anna prófétaasszony személyében. Az előírt áldozat fölajánlásakor jelenlévő agg Simeon Jézust a nemzetek megvilágosítására szolgáló világosságnak nevezte. Innen ered a gyertyaszentelés szokása is.

Ezen a napon a gyermek Jézus bemutatását ünnepelve, egyházközségünk elsőáldozásra készülő gyermekeit mutatta be plébánosunk az egyházközség tagjainak. Idén 10 hittanos gyermek készül arra, hogy a szentségi Jézussal találkozhasson az Eucharisztiában.

Imádkozzunk elsőáldozóinkért, hogy egész életükben komolyan vegyék az előkészületet. Adja meg nekik a Mindenható Isten, hogy ők is otthont, közösséget, igazi Egyházat találjanak Jézus által egyházközségünkben, valamint megalapozottságuk által gyümölcsözővé váljon Jézussal való találkozásuk.

Olyan kedves ez az ünnep; Elsőáldozás!
Az életben most a nagy találkozás.
Először tér be a szívetekbe az Isten,
hogy oda örömet, boldogságot vigyen.
Nagy szorgalommal, jó és rossz időben
jártatok tanulni, hogy minden szépen menjen.
Fáradságtoknak ma van a jutalma,
Jézus elégedett, boldog szent mosolya.
Mosolyog és átölel, “jöjj velem kistestvér”!
Boldog ki ma ebbe a templomba betér.
Boldogok a szülők, kik örömkönnyet sírnak,
boldogok kik sok szépre, jóra tanítottak.
Jézus megjutalmaz minden kicsi tettet,
amit az Ő nevében, szeretetből tettek!
Boldogság ragyog fel itt ma minden arcon,
ezen a rügyfakasztó, Szent, kegyelmi napon.
Áradjon ma ránk a jói Isten áldása,
szálljon ránk a béke, tartós boldogsága! (ismeretlen szerző)