Kisboldogasszony napi búcsú Máriakálnokon (2020.09.13.)

Idén, szeptember 13-án vasárnap immár kilencedik alkalommal szerveztünk csoportos zarándoklatot Máriakálnokra.

A Szigetköz legismertebb Mária kegyhelyére már a XVI. századtól zarándokoltak a hívek. Hivatalos búcsúkiváltságait 1874-ben, IX. Pius pápától nyerte el.

Huszonketten gyalogosan, tízen kerékpárral és nagyon sokan gépkocsikkal indultunk, hogy tiszteletünket fejezhessük ki a Szűzanyánál. Ez úton is külön köszönjük az Önkormányzatnak, hogy rendelkezésünkre bocsátotta a falubuszokat. Nagy öröm volt mindenkinek, hogy a kálnoki plébános – Kapui Jenő atya – külön üdvözölte a több mint 60 fős, Kunszigetről érkezett csoportot. A Szentmisét Böcskei Győző a győri Nagyboldogasszony-székesegyház plébánosa celebrálta és a prédikációban buzdította híveket. A Szentmise befejező áldása után mindannyian testileg fáradtan, de lelkileg annál jobban feltöltődve köszöntünk el a helyiektől bízva abban, hogy jövőre újra együtt ünnepelhetünk.

(Szöveg és kép: Angyal Tamás, Angyal Mónika)