Szentségimádási nap Kunszigeten (2020.01.26.)

A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus évében különösen nagy figyelem irányul a szentségimádási napokra. Kunszigeten hagyományosan január végén van a szentségimádási nap. A reggeli szentmise után nyitott volt a templom egész nap, a szervezett imaóráknak köszönhetően sokan éltek a lehetőséggel, és együtt imádkoztunk. A szentségimádási nap záró elmélkedését Kaposi Gábor atya tartotta. Gondolatai segíthetnek, hogy mindig visszataláljunk Istenhez. Ha kérdésünk van, bátran nyissuk ki Bibliát, olvassuk igéjét, hisz minden nehézségünkre van válasza. Isten mindig velünk van, az írott igében, ahogy Jézus velünk van az Oltáriszentségben. Bátran kérdezzünk, keressük a kapcsolatot vele, és meg fogjuk hallani a szavait.

Isten szövetséget kötött velünk. Akár nagy társaság vesz körül, akár egyedül vagyok az életben, Isten és én mindig abszolút többségben leszünk bárkivel/bármilyen kihívással szemben.