Szent Erzsébet nap a börcsi plébánián (2022.11.19.)

„Szeretteim! Legyetek az igének cselekvői, és nem csupán hallgatói!” (Jakab 1,22)

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepnapján ismét összegyűltünk a hittanos gyerekekkel egy közös beszélgetésre, alkotásra, szentmisére. A helyszínt csakúgy, mint tavaly Mikulás napján, a börcsi plébánia adta. Balázs atya szavaiból megismerhettük Erzsébet életét, rendkívüli elhivatottságát a szegények, elesettek megsegítésére. Mesélt kitartó istenszeretetéről, bátorságáról, csodáiról, melyekkel Isten ajándékozta meg. Alakja és tevékenysége legyen évszázadok távlatából is példaképünk, legyünk kitartóak mások segítésében, ott is, ahol más már nem nyújtja kezét. A nap folyamán Erzsébet életéről fejtörőt tölthettek ki a gyerekek, bebizonyítva, hogy figyelemmel kísérték a szent életének bemutatását. A gyerekek kis Erzsébet alakot készítettek, melynek rózsával telt kötényében a kenyerek is ott lapultak.

A nap zárásaként a börcsi Szent Bertalan templomban gitáros misén vettünk részt. Csodálatos volt látni ahogy a templom megtelt gyerekekkel és a családjukkal. A misén a zenei szolgálatot a TOTUS TUUS ének- és zenekar végezte. A szentmise végén Balázs atya egy hatalmas kosárnyi Erzsébet cipót áldott meg, amiből mindenki vihetett haza magával, emlékezve Erzsébet csodájára, és emlékeztetve minket a helyes útra.