Varga Balázs atya bemutatkozása

Szeretettel köszöntjük egyházközségeink új plébánosát, Varga Balázs atyát!
Balázs atyát 2003. június 12-én szentelte pappá Pápai Lajos püspök atya Győrben.
2003-2005 között a soproni Városplébánián teljesített kápláni szolgálatot.
2005-2011 között Beled, Mihályi és Kisfalud plébánosa volt.
A csornai Jézus Szíve Plébániától és Barbacs egyházközségtől 11 év papi szolgálat után búcsúzik (2011-2022), hogy 2022. augusztus 1-jétől ellássa Öttevény, Börcs, Ikrény, Kunsziget és Abda településeket.

Fogadják szeretettel bemutatkozó gondolatait!

“Nagy örömmel és reményteli várakozással a szívemben kezdem meg szolgálatomat köztetek, az öt plébániai közösségben. A papi jelmondatom: “Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket” (Jn15,16)
Úgy gondoltam akkor és mai is, hogy ez nagyon jól kifejezi azt a bizalmat és reményt, hogy Jézus alkalmasnak talált a küldetésre. Ő, aki kiválasztott, rá mindig számíthatok, és mindig velem van. Így tekintek elébe a feladatoknak, mely egész más jellegű pasztorációs munkát jelent, mint az eddigi, de hiszem azt, hogy sokkal közvetlenebb módon. Természetesen a cél itt is ugyanaz: az üdvösség felé vezetni a rám bízottakat!”

Balázs atya