Elsőáldozás Börcsön (2022.05.15.)

Húsvét 5. vasárnapján 9 gyermek elsőáldozási ünnepe volt Börcsön a Szent Bertalan templomban.

A nagy napot megelőzően hittanosaink hűségesen és lelkiismeretesen készültek az első szentgyónásukra és szentáldozásukra. A szentségfelkészítő órákon lelkes érdeklődéssel és figyelmesen hallgatták, hogy az Úr Jézus mindannyiunk barátja akar lenni, aki soha nem hagy el bennünket, aki értünk adta önmagát. Jézussal találkozni az Oltáriszentségben, szívükbe fogadni és zárni Őt, erre készültek.

Ez a meghitt várakozás látszódott a gyerekek arcán, amikor tiszta szívvel és lélekkel elérkezett az idő Jézussal való találkozásra! Végre magukhoz vehették az Úr Jézus Szent Testét, amire olyan nagyon vágyakoztak. Ezután Őáltala, Ővele és Őbenne gazdagodva imádsággal köszönték a Vele való találkozás örömét.

Imádkozzunk elsőáldozóinkért, hogy hitükben növekedve folyamatos barátságban tudjanak maradni Jézussal!
Köszönjük Winkler Zsolt plébános atya és a felkészítő hitoktatók munkáját.
Fogadják szeretettel fényképeinket.