Plébániai Esték – A találkozás: az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (2022.03.08.)

Az újra indított “Plébániai esték” sorozat első előadására került sor kedden az öttevényi templomban. Szentmisével kezdődött a rendezvény, amelyet dr. Fábry Kornél NEK főtitkár celebrált. Kornél atya egy rövid, de lelkigyakorlatnak is felérő prédikációban szólt hozzánk a napi evangéliummal egybevágóan, a Mi Atyánk kezdetű imáról. A szentmisét követően kezdetét vette az előadás a NEK-ről illetve annak 3+1 éves előkészítő munkálatairól. A képek mellett több kis videót is láthattunk, rengeteg kulisszatitkot, érdekességet tudunk meg az eseményekről, rendezői oldali megközelítésben. Egy nagyon komplex és összetett, összehangolt munka eredményét láthattuk, tapasztalhattuk, amiben végig közreműködött a Szentlélek segítő ereje is.
Az előadás végén közösen elénekeltük a kongresszus himnuszát.