Elsőáldozás Abdán (2020.10.04.)

2020. október 4-én az abdai templomban ünnepi szentmise keretében egyházközségünk új elsőáldozókkal gazdagodott. Nyolc gyermek először vette magához az Úr Jézus Szent Testét.

A gyerekek nagyon várták ezt az alkalmat. A templom szépen feldíszítve fogadta őket, a hozzátartozókat és vendégeket. Az elsőáldozók fehér ruhája az ártatlanságot és a bűntelenséget fejezi ki, amit az első szentgyónásuk alkalmával elnyertek és amire mindannyiunknak törekednünk kell, hogy Istennek tetsző életet éljünk, és így megtalálhatjuk minden napunkban az Úr folytonos szeretetét. A szentmisén a gyermekek megerősítették keresztségi fogadalmukat. Zsolt atya beszéde az ünnepet még inkább emlékezetessé tette.

Az elsőáldozókat Fehér Katalin hitoktató készíttette fel a Szentségek vételére. Az iskolai hitoktatásukat Visi Istvánné, Zsuzsa néni végezte.

Köszönjük a gyermekek felkészítését, a pozitív útravalókat. Kívánjuk, hogy hitük, életük során elkísérje őket és erőt adjon nekik minden pillanatban.

(Szöveg: Markóné Molnár Mariann, fotó: Nagy István és Király Péter)