Plébániai esték: Tibet a tiltott ország (2019.11.13.)

November 13-án nagy várakozással készültünk egy újabb Plébániai esték előadásra. Már a cím is felkeltette érdeklődésünket. Tibet – egy számunkra elérhetetlen, idegen ország.

Dr. Angyalics Attiláné tanítónő elbeszéléséből megtudtuk, hogy két barátnő miként váltotta valóra elképzelését, miszerint olyan helyre indulnak, ami még nem „fertőződött” meg a turistáktól. Bátorságukon csodálkozva hallgattuk, miként szerveztek meg mindent itthonról: utazást, szállást, tibeti kísérőt. Miután megérkeztek, és átestek az akklimatizálódás folyamatán, bátran indultak felfedezni nem csak a látványosságokat, hanem inkább a félnomád őslakosok lakta vidékeket. Vetített képek segítségével bepillantást nyerhettünk egy, a mi világunktól idegen valóságba. A tanítónő nagy szeretettel mesélt az ottani emberek vendégszeretetéről, és mindenről, amit a háromhetes utazás alatt átéltek, tapasztaltak.

Köszönjük, hogy megismerhettük a szigorú politikai környezetben élő, hagyományait őrző nép mindennapjait.

(Szöveg: Lászlóné Éva)