Plébániai Esték: Magyarország az üldözött keresztények védelmében (2019.01.22.)

A Plébániai esték előadássorozat a 2019-es évben is folytatódik. Az első előadás témája: Magyarország az üldözött keresztények védelmében
Neves előadót láttunk vendégül: Azbej Tristan, az üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkár jött el hozzánk elmondani, hol és miben segíti az üldöztetést szenvedő testvéreinket Magyarország.
Az előadó saját tapasztalatait osztotta meg velünk: személyesen vitt adományokat több országba (Szíria, Irak, Libanon). Rövid filmbejátszásokkal érzékeltette a mindenüktől megfosztott keresztények életkörülményeit. Meghatódva láttuk, milyen örömmel vettek birtokba újjáépített iskolát, orvosi rendelőt, templomot. Az államtitkár rávilágított a mi feladatunkra: ADAKOZNI, és IMÁDKOZNI.
Az üldözött keresztények tanúságtétellel erősítik az üldözést nem szenvedők hitét.
Van még hova fejlődnünk a hitben!
Az előadást jó hangulatú, közvetlen beszélgetés és agapé zárta.

(Szöveg: Lászlóné Éva, kép: Király Péter)