Öttevényi ifikörösök nyári tábora a Kunsági borvidéken (2017.08.16-19.)

Augusztus 16-19. között töltötték éves nyári táborukat az öttevényi Ifikör fiataljai.
Idén az alföldi városok közül fedeztünk fel néhányat. Szálláshelyünk Dunapatajon volt, ahonnan első nap lovas kocsival a szomszédos Bakodpusztára kirándultunk. Az alföldi rónán láthattunk szürkemarhákat és juhokat, illetve a bátrak közel merészkedtek a mangalicákhoz is.
Jártunk az ópusztaszeri Emlékparkban, ahol megismerkedtünk az íjazás tudományával. Ellátogattunk Szegedre, ahol a dóm és a belváros mellett a Pick Szalámi és Szegedi Paprika Múzeum kiállítását is megcsodáltuk. Voltunk Kalocsán, illetve Kiskőrösön, ahol megtekintettük Petőfi szülőházát. A Hajósi Pincefaluban egy sétával egybekötött borkóstolón is részt vettünk, és természetesen a közeli Szelidi-tóban való fürdés és játék sem maradhatott el.
Köszönjük az élményt!
(Szöveg: Sallai Regina, Kép: Bartha Zoltán, Fehér Katalin)