Plébániai Esték: Keresztényüldözés a 21. század elején (2017.03.28.)

2017. március 28-án a Plébániai Esték sorozat újabb előadására gyűltünk össze, Dr. Győrfi Károly az Óbudai Evangélikus Egyházközség felügyelőjének „Keresztényüldözés a 21. század elején” című előadására.
Az előadás bevezetőjében megtudtuk, mi a különbség a keresztényüldözés, és a keresztényellenesség között.
Megdöbbenéssel hallgattuk, hogy elsősorban az iszlám jogrendű államokban (Szíria, Irak), de a keresztény többségű Nigériában is milyen mértékű a keresztényüldözés ma is. Lehet nyílt- véres erőszak, vagy rejtett- törvénykezésen keresztüli üldözés.
Európában keresztényellenességről beszélhetünk, ilyen például a karácsony ellenesség, keresztény jelképek eltüntetése, illetve viselésük elleni szankciók.
Magyarországon a keresztényellenesség kisebb méretű, mint a többi országban.
Az előadó példákkal mutatta be, miért bocsátottak el állásukból
– orvosokat: mert megtagadták az abortusz elvégzését
– anyakönyvvezetőket: mert nem eskettek azonos nemű párokat.
Az előadás végén arról is szólt, mi a teendőnk:
– vállaljuk, ápoljuk hitünket
– tegyünk tanúságot
– imádkozzunk hitünk megerősítéséért, a keresztény egységért, és az üldözött keresztényekért
Az előadás befejezéseként sokan megvették az előadó könyvét, amit mindjárt dedikáltattak is.
Ez nem egy vidám hangulatú, kellemes témájú este volt, de mindnyájunkat ráébresztett, milyen fontos dolgunk van hitünk fennmaradása érdekében.
„A nevemért mindenki gyűlölni fog benneteket. De aki végig kitart, az üdvözül.” (Mk 13,13)
(Szöveg: László Ferencné, Kép: Király Péter)