Ifikörösök túrája a Bakonyban (2017.03.15.)

Március 15-én Ifjúsági Körünk a Bakonyba látogatott. Első állomásként leparkoltuk az autókat Vinyén, majd a Cuha-völgye Tanösvényt végigjárva eljutottunk Porva-Csesznekre, és a kört bezárva ismét Vinyére értünk. Az egész napos túra során felfedeztük a Kőpince-forrást, a Betyár-barlangot, alagutakat és hidakat, a szerencsésebbek felfrissülhettek a patak hűs vizében, és felfedezhették a még be nem járt hegyek rejtélyeit. Természetesen a méta sem maradhatott el. A hóvirággal borított erdő, a kellemesen fújó szél és a gyönyörű természet testi-lelki felüdülést adott. Hazafelé megálltunk a Pannonhalmi Bencés Főapátságnál, és megmászva a Boldog Mór kilátót, visszatekintettünk a Bakony vonulataira. Fáradtan, de élményekkel gazdagodva és egy kis izomlázzal tértünk haza. Köszönjük az élményt!
(Sallai Regina)