Kézműves nap (2016.11.19.)

Szent Erzsébet napján, november 19-én tartottuk meg kézműves foglalkozásunkat a kunszigeti plébánián.
Az együttlétünk kezdetén Zsolt atya ismertette Árpád-házi Szent Erzsébet élettörténetét. A három falu hittanos gyermekei nagy figyelemmel hallgatták a sokat imádkozó és böjtölő, mindig vidám és szolgálatkész Erzsébetről szóló ismertetőt. Ezután a Plébános bácsi és segítői hangjáték formájában egy rövid kis színdarabot adtak elő, amely a gyermekek nyelvén szólt a kis Erzsébet személyiségéről.
Ezután kezdetét vette a kézműves foglalkozás, amely során résztvevők nagyon örömmel, kreatívan tevékenykedtek. A munka eredményeként Erzsébet legendájához kapcsolódóan papírból rózsák születtek, a Mikulásra várva rénszarvasok készültek és gyönyörűséges ablakdíszeket gyártottak a gyerekek. Az alkotás izgalmait csupán a csoportosan elfogyasztott zsíros kenyér és süteményezés törte meg egy kis időre.
A közös tevékenység eredményeként született remekműveket a gyermekek hazavitték, amelyek méltón díszíthetik a szobájukat, családjuk otthonát.
(Szöveg és kép: Fehér Katalin)