Plébániai Esték – Liturgia és élet (2016.05.31.)

2016. május 31-én 18.00 órai kezdettel a Plébániai Esték előadás sorozat következő állomásaként „Liturgia és élet” címmel Dr. Füzes Adám katolikus pap, liturgia tanár előadását hallhattuk, láthattuk.
Az előadó bevezetőjében bemutatta templomainkat, azok építészeti stílusait egyben utalva arra, hogy mindezen épületek igaz családias otthont biztosítanak az ide betérő hívek részére, hisz itt lehetünk igazán együtt Istennel. Fontos, hogy ebben a közegben meghallgatjuk Isten igéjét és a kenyértörésben együtt maradunk és osztozunk testvérűségünkben, amelyben a kényér és bor Jézus teste és vére. Isten közöttünk él és velünk együtt lakik. Nagyon fontos szerepe van templomaink egyterűségének, hisz itt a hívő közösség még inkább érezheti az Isteni együttlétet. Beszélt a templomba betérő hívek viselkedési kultúrájáról, hisz nemcsak Istenre, hanem hívőtársainkra is figyelemmel kell lenni. Természetesen az istentiszteletet vezető papnak is nagy figyelmet kell fordítani arra, hogy a templomi kellékek, tárgyak, egyszóval az egész templomi környezet se legyen kifogásolható. Kihangsúlyozta, hogy nagyon fontos a közös éneklés, hisz ez a szívünket egy hangra hozza és eggyé tesz bennünket. Részletesen kitért az istentisztelet minden mozzanatára kiemelve a térdelések, meghajlások szerepeit. A templomba belépve a szenteltvízbe mártva kezünkkel keresztet vetünk ezzel is kifejezve azt, hogy kereszténység tisztaságával lépünk be Isten és a mi hívő közösségünk otthonába. Ezen az estén egy igazán lebilincselő, kellemes vidám hangulatú előadásban volt részünk és kellően elmélyedhettünk a liturgia minden történésében, szabályában.
(Király Péter)