Plébániai Esték – Holló András előadása (2016.02.23.)

2016. február 23-án Holló András kerekes székes tánctanár előadását nézhettük, hallgathattuk meg az Öttevényi Plébániai Esték sorozatán belül. A több, mint egyórás beszélgetés alatt egy különös személyiséggel ismerkedtünk meg. Holló András kertészmérnök, tánctanár és egyben teológiát végzett ember. A Kertészeti Egyetemen bekerült egy ökumenikus, önszerveződő társaságba, csupa kereső fiatal közé, akiknek meg szerette volna osztani a tánc eufóriáját, így elkezdte őket tanítani. Már itt látszott a két vezérfonal az életében: az Istennel való kapcsolata és a tánc. Szárnyaló és szabad életvitelét 2007-ben egy motorbaleset változtatta meg. A balesete során döbben rá arra, hogy: „Uram, innentől csak veled”. Ekkor érezte meg azt, hogy nincs több figyelmeztetés innen csak meghalni lehet. Nehéz és küzdelmes évek következtek, de mindenen sikerült túltennie magát. Egyre inkább az a hit vezérelte és vezérli ma is, hogy meggyógyulhat. Nagyon nehéz volt megtanulnia az alázatot, de mára már biztosan tudja és hiszi, hogy az élete Istené, és úgy kell őt szolgálnia, ahol van, és ahogy létezik. E hittel és reményekkel élve ismét megtalálta helyét világunkban, és ha láb nélkül is de kerekesszékkel is tud táncolni!
Köszönjük a szívbemarkoló előadását és kérjük a Jó Istent áldását ahhoz, hogy egyszer talán eljön a várva várt csoda és felállhat a kerekesszékből!
(Szöveg és fotó: Király Péter)